V miejsce w MMM7!

MK / 2019-06-03

26 maja 2019 w Krakowie odbył się finałowy turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w rugby7. Nasi zawodnicy zakwalifikowali się do niego, dzięki zajęciu 6. miejsca w turnieju półfinałowym w Bolesławcu na jesieni. W samym finale poprawili się o jedną lokatę i ostatecznie uplasowali się na 5. miejscu.

Do gry stanęło 7 drużyn, które zostały podzielone na dwie drużyny. RCC trafiło do grupy A z Juvenią Kraków i Miedziowymi Lubin. W drugiej grupie znalazły się Rugby Ruda Śląska, Husar Bolesławiec, Gorce Raba Niżna i NHRK Kraków. Niestety nie udało nam się wygrać żadnego meczu grupowego, ulegając najpierw Miedziowym 0:29, a następnie gospodarzom 7:29. W tej sytuacji pozostał nam mecz o V miejsce, w którym zmierzyliśmy się z NHRK Kraków. Udało się w nim przełamać złą passę i pokonać drugą drużynę z grodu Kraka 14:5. Dzięki temu zajęliśmy V miejsce w stawce siedmiu drużyn.

O kilka zdań podsumowania poprosiliśmy trenera RCC Radosława Rokosza - W grupie trafiliśmy na dwa silne zespoły - Juvenię Kraków, która z kompletem zwycięstw zajęła pierwsze miejsce w turnieju oraz Miedziowych Lubin, którzy zajęli trzecie miejsce, przegrywając tylko z wyżej wymienioną Juvenią. W meczu o 5 miejsce trafiliśmy na Nową Hutę. Nasza dobra gra zespołowa w ataku jak i ofiarną obrona zaowocowały zwycięstwem w meczu o miejsce piąte. Turniej pokazał nad czym musimy pracować. W przyszłym sezonie chcielibyśmy znaleźć się w gronie czterech najlepszych drużyn.

Skład: Anna Fatyga (2P), Fabian Godela (1P, 3pd), Weronika Karczewska, Magdalena Kaszyńska, Nicola Kiedrzynek, Oskar Mucha, Jakub Wiewióra (kapitan).

Wyniki wszystkich meczów [Link]

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Młodzież RCC na Memoriale im. M. Wojtani w...

Częstochowski RTDiM za nami.

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.