Młodzież RCC na Memoriale im. M. Wojtani w Łodzi

MK / 2019-05-06

W zeszłą sobotę zawodnicy Szkółki Rugby udali się do Łodzi. Stanęli tam w szranki z drużynami z całem Polski w Memoriale im. M. Wojtani. Jest to najmocniej obsadzony turniej w trakcie całego roku (może poza turniejem finałowym). Poniżej przedstawiamy krótką relację z tych zawodów.

fot. TO

MINIŻAK
Miniżacy mieli najtrudniejsze zadanie - po zmianie regulaminu w rundzie wiosennej zmuszeni zostali grać już na kontakcie. Także turniej w Łodzi był dla nich prawdziwym chrztem bojowym. W tej kategorii rywalizowało ze sobą 15 drużyn. Zostały one podzielone na trzy grupy, a RCC trafiło do grupy "B". W pierwszych dwóch meczach musieli uznać wyższość Arki Gdynia (1:7) i gospodarzy - Budowlanych Łódź (0:9), którzy ostatecznie wygrali cały turniej. Trzeci mecz i pierwsze zwycięstwo w grze na kontakcie 9:4 z RC Bełchatów. Ostatni mecz zakończył się porażką 0:4 z NHRK Kraków i nasi miniżacy trafili do grupy walczącej o miejsca X-XII. W pierwszym pojedynku finałowym pokonali BBRC Łódź 5:1. Natomiast w drugim doznali porażni 2:5 z MKR Siedlce i ostatecznie zajęli XI miejsce. Raz jeszcze trzeba tu podkreślić, że było to ich pierwsze turniejowe przetarcie z kontaktem i kwestią czasu jest, żeby wrócili do swojej tagowej dominacji.

Skład RCC: Arciszewska Daria, Bednarski Oskar, Całusiński Filip, Dudek Bartosz, Godela Alan, Kiedrzynek Jakub, Klimczak Bartosz, Kokot Zuzanna, Kott Oliwier, Kruk Dawid, Laskowski Kordian, Mucha Dorian, Rupik Natan.

ŻAK
Wsród żaków do walki stanęło 9 drużyn. Początkowo zostały one podzielone na dwie grupy, a RCC trafiło do grupy "A". W pierwszym meczu trafiliśmy na gospodarzy - Budowlanych Łódź i ten mecz skończył się naszą porażką 0:5. Drugi mecz to zacięta walka z Budowlanymi Lublin zakończona remisem 2:2. Ostatni mecz grupowy zagraliśmy z BBRC Łódź i wygraliśmy go 7:3. Jak się później okazało to małe punkty (przyłożenia) zdecydowały, że zajęliśmy ostatecznie III, a nie II miejsce w grupie (brakło ich czterech). Z tego względu zamiast do półfinału, trafiliśmy do meczu o V miejsce, który przegraliśmy jednym punktem (5:6) z Orkanem Sochaczew. Reasumując brakło nam dziś bardzo niewiele, aby walczyć o podium, a ostatecznie zajęliśmy VI miejsce w turnieju.

Skład RCC: Chwat Wiktor, Dyndał Mateusz, Jeleń Tatiana, Korek Nikolas, Kośny Miłosz, Kott Mikołaj, Laskowska Emilia, Lewicki Oskar, Mazur Leon, Melka Klaudia, Miodek Sergiusz, Słoniec Stanisław, Żurek Wiktoria.

MŁODZIK
W kategorii młodzik wystąpiliśmy w łączonej drużynie z Rugby Rudą Śląską. W Łodzi do gry stanęło 8 zespołów, podzielonych na dwie grupy. Pierwszy nasz mecz w grupie "B" z Arką Gdynia skończył się naszą wysoką porażką 0:43. Drugi nasz mecz również skończył się zwycięstwem naszych przeciwników z Orkana Sochaczew 0:24. Ostatni mecz z BBRC Łódź przyniósł przełamanie - nasze zwycięstwo 19:5. Dzięki niemu zagraliśmy w meczu o V miejsce z Budowlanymi Lublin. Podobnie jak w przypadku żaków musieliśmy uznać wyższość naszych przeciwników (7:36) i skończyliśmy turniej na VI miejscu.

Skład RCC: Fatyga Anna, Godela Fabian, Kiedrzynek Nicola, Karczewska Weronika, Kaszyńska Magdalena, Miśkiewicz Filip, Mucha Oskar, Wiewióra Jakub.


Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom ze Szkółki Rugby. Cieszy nas bardzo postęp jaki robią. Miło jest patrzeć jak się rozwijają, a sama gra sprawia im olbrzymią frajdę. Kolejny ich turniej już w najbliższy weekend w Krakowie.

Pełne wyniki turnieju w Łodzi: TUTAJ

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

Częstochowski RTDiM za nami.

RTDiM w Częstochowie już w niedzielę!

Chrzest bojowy młodzików na MMM7

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.