Ferie z jajem 2022

Otwarte treningi w Rugby Club Częstochowa - "Ferie z jajem" skierowane są do dziewczynchłopców, a odbywać się będą w okresie ferii zimowych (14-28.02) w dwóch lokalizacjach:

 

Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Księżycowa 6) dla kategorii wiekowych"mikrus" (roczniki 2015, 2014 i 2013), "miniżak" (roczniki 2012 2011) i "żak" (roczniki 2010).
Środy i Piątki (16.02, 18.02, 23.02, 25.02) w godzinach 18:00-19:00.

 

Sala gimnastyczna w III Liceum Ogólnokształcącym (ul. Dąbrowskiego 75) dla kategorii wiekowych "młodzik" (roczniki 2009 i 2008) i "kadet" (2007 i 2006).
Piątki (18.02, 25.02) w godzinach 17:30-19:00.

 

Żeby wziąć w nich udział, trzeba wypełnić krótki FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (kliknij tutaj, aby do niego przejść).

Następnie przyjść na trening wraz z podpisaną wydrukowaną, lub przepisaną zgodą od rodziców (kliknij, aby pobrać), strojem i obuwiem sportowym-zmiennym, a także wodą.

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego rugby?
Rugby to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. W Polsce jest aktualnie w fazie bardzo dynamicznego rozwoju, a nie bez znaczenia w tym kontekście pozostaje fakt, że dyscyplina ta wróciła do grona sportów olimpijskich. Rugby zapewnia wszechstronny rozwój fizyczny, a zarazem doskonale kształtuje charakter, samodyscyplinę oraz umiejętność współpracy w grupie.

Do kogo adresowany jest nabór?
Rugby to sport dla wszystkich, a więc grać mogą zarówno chłopcy jak i dziewczęta (w kategorii mikrus, miniżak, żak i młodzik grają i trenują wspólnie, a w kadecie już osobno). Znaczenia nie mają także warunki fizyczne - w rugby z powodzeniem grają osoby wysokie, niskie, masywne jak i szczupłe.

Jakie są wymagania wstępne?
Nie ma żadnych, poza chęciami do treningu i gry! Zdajemy sobie sprawę, że rugby nie jest jeszcze bardzo popularne w naszym kraju, dlatego nie oczekujemy od nowych zawodników znajomości przepisów i specyfiki gry. Zaprezentujemy je dokładnie w trakcie treningów. Dla nas istotny jest zapał.

Czy rugby to bezpieczny sport?
Tak! W rugby nie trzeba używać żadnych twardych ochraniaczy. Przepisy dopuszczają kontakt między zawodnikami, ale gwarantują bezpieczeństwo na boisku. Przepisy w kategoriach młodzieżowych różnią się od tych stosowanych przez seniorów. Część zasad jest uproszczona, a chodzi głównie o to aby młodych zawodników zaznajamiać stopniowo ze specyfiką gry, rozwijać u nich podstawowe cechy motoryczne, a przede wszystkim dać im jak najwięcej radości oraz satysfakcji.

Jak można dołączyć do drużyny?
Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przyjść na jeden z otwartych treningów w ferie zimowe. Weź ze sobą podpisaną wydrukowaną, lub przepisaną zgodę od rodziców, strój i obuwie sportowe, a także wodę.

Czy zapisanie się na nabór, niesie ze sobą jakieś konsekwencje?
Jedyne jakie Cię czekają, to wspaniała przygoda na całe życie. Poza tym żadnych - treningi w ferie zimowe są całkowicie bezpłatne i można bez żadnych problemów zrezygnować po nich z dalszego pobytu w Klubie.

Co jest potrzebne do uprawiania rugby?
Do gry w rugby nie używa się żadnych twardych ochraniaczy - każdemu zawodnikowi wystarczy koszulka (otrzymasz dwie klubowe koszulki treningowe, jeśli po okresie ferii zimowych zapiszesz się do Klubu), spodenki, oraz sportowe obuwie, a w chłodniejsze dni po prostu cieplejsze ubranie. Rugby to sport masowy - minimum sprzętu, minimum kosztów - maksimum gry i satysfakcji.

Ile kosztuje członkostwo w Klubie?
Członkostwo w Klubie wiąże się z opłaceniem wpisowego (zajęcia w ferie zimowe są całkowicie bezpłatne) za pierwszy miesiąc treningów (marzec) w wysokości 80zł - otrzymasz wtedy dwie klubowe koszulki treningowe. W kolejnych miesiącach składka to jedyne 50zł. Dodatkowo można uzyskać szereg zniżek:
- -10zł od wpisowego, gdy zawodnik zapisze się do Klubu wraz z kolegą/koleżanką lub rodzeństwem (nie dotyczy trenujących już zawodników);
- W przypadku rodzeństwa, każde kolejne z niego płaci niższą składkę: drugie dziecko o 50%, trzecie dziecko o 75%, a czwarte i każde kolejne dziecko z jednej rodziny o 100%;
- Przy zapłacie składek za cały rok z góry, opłacić należy jedynie 10 miesięcy (dwa są wtedy gratis).
Z opłaconych składek pokrywane są m.in. koszty treningów i wyjazdów na zawody - nie ponosi się z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat.

Co dalej?
Każdy kto zdecyduje się rozpocząć swoją przygodę z rugby będzie trenował na profesjonalnych obiektach sportowych (murawa, bieżnia, siłownia, sala gimnastyczna, maty zapaśnicze) pod wodzą wykwalifikowanych szkoleniowców. Będzie mógł grać w oficjalnych rozgrywkach w wybranej kategorii wiekowej i mierzyć się z rówieśnikami z całej Polski. Najbardziej wyróżniający się trafią do kadr wojewódzkich, a stąd już krótka droga do młodzieżowych reprezentacji kraju.

 NIE ZWLEKAJ - JUŻ TERAZ WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - KLIKNIJ TUTAJ!

W razie pytań/wątpliwości skontaktuj się z nami!
e-mail: [email protected]
telefon: 888 074 497

 

"Ferie z jajem" są realizowane w ramach zadania publicznego pn. "Organizacja wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży" i dofinansowane z budżetu Miasta Częstochowy. 

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2021/22

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii udało się rozegrać wszystkie zaplanowane turnieje w międzyszkolnych rozgrywkach rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Podsumowanie sezonu 2021/22

Za nami sezon 2021/2022. Był on dla nas bardzo udany - wicemistrzostwo Polski Kadetek, 4. miejsce w Pucharze Polski, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 7. miejsce w Polsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

Mini żacy siódmi w Polsce

19 czerwca w Gdańsku i Sopocie odbył się finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. W Gdańsku rywalizowały najlepsze drużyny mini żaków (u11) i żaków (u12), natomiast w Sopocie młodzicy (u14). Do udziału w nim zakwalifikowała się nasza drużyna mini żaków, która zajęła na nim...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.